Od pierwszych dni życia potrzebujemy profesjonalnej opieki. Lekarzem, który dba o zdrowie dzieci do szóstego miesiąca życia, jest neonatolog. Poznań ma wielu specjalistów w tej materii, najlepszy przyjmuje w Neomedice. Na wizytę można umówić się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie: https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/neonatolog) Tam też znajdują się informacje, jakimi problemami malucha zajmuje się neonatolog w Poznaniu, oraz jakie sygnały powinny skłonić rodziców do wizyty w placówce.

Badania USG dla niemowlęcia

W czasie wizyty lekarz może zlecić i wykonać na miejscu część badań diagnostycznych. Należą do nich między innymi USG przezciemioniowe, nazywane też USG głowy. Wykonywane jest do czasu zarośnięcia ciemiączka. Pozwala na skontrolowanie, w jaki sposób rozwija się układ nerwowy.

I czy tętnice okalające mózg rozwinęły się prawidłowo i zaopatrują mózg w odpowiednią ilość krwi. Kolejnym, ważnym badaniem, które można wykonywać u maluszka, jest USG serca (zwane również jako echo serca). W badaniu tym sprawdzamy prawidłośc rozwoju serca i tetnic oraz żył okalających, wraz z ich przepływami

Neonatolog Poznań- co powinno skłonić do wizyt

Wiele objawów u malucha, takich jak np. żółtaczka, ustępuje samoistnie. Jednak jeśli utrzymuje się zbyt długo, bądź jeśli maluszek ma problemy skórne, warto zasięgnąć opinii specjalisty. Neonatolog pomoże w przypadkach, kiedy maluch zbyt mocno ulewa, czy też ma problemy z apetytem.

Comments are closed.