Płytki gresowe do łazienki to jedne z najlepszych płytek do tego typu pomieszczeń. Szczególną popularnością cieszą się szare płytki podłogowe, które można łączyć w przeróżny sposób z cieplejszymi odcieniami lub postawić na bardzo modny, surowy design. Dlaczego to jest obecnie tak popularne? Świetnie imitują beton, a swoim odcieniem zgrywają się z niezwykle modnym trendem na kolory ziemi. Sam w sobie gres jest niezwykle wytrzymały i prosto się z niego robi wszelakiego rodzaju płytki łazienkowe. Wiele modeli płytek tego rodzaju można znaleźć na stronie https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/. Połączone z jasnymi odcieniami dają niezwykle modny i przyjemny efekt. Zastanawiacie się, jakie akcesoria można zastosować do szarego gresu? Doskonale komponuje się z chromowaną armaturą i nietypowymi kształtami (inaczej niż w klasycznych łazienkach, gdzie króluje biel i ceramiczna armatura)

Płytki drewnopodobne – czy to łazienka, czy już sypialnia?

Powiew nowoczesności zawitał również do łazienek, które poza sypialnią i kuchnią, są najczęściej używanym pomieszczeniem w domach. Nowoczesne łazienki coraz częściej zmieniają swoją funkcję. Nie raz zostają nazywane pokojami kąpielowymi i upodabniają się do … sypialni, dlatego łazienkowe podłogi zaczynają często przypominać parkiety, dzięki zastosowaniu płytek drewnopodobnych. Tego typu wykończenie sprawdza się głównie na podłogach. Gdy płytka drewnopodobna ma ciemny odcień, doskonale prezentuje się z jasnymi ścianami i dodatkami, które podbijają ciemny kolor i sprawiają, że przestrzeń zaczyna wyglądać niezwykle luksusowo.

Płytki do kuchni – czy to się opłaca?

W kuchni, gdzie powstaje wiele smakowitych rzeczy, jeżeli chcemy zdecydować na płytki, musimy pomyśleć o tym, by były one bardzo łatwe w czyszczeniu, oraz niezwykle trwałe. Dlatego płytki do kuchni ciągle są w rywalizacji z kamieniem. Jednak płytka jest nieco łatwiejsza do czyszczenia, a niektóre produkty nie zostawiają na niej plam. Decydując się na zastosowanie płytki różnej od zazwyczaj kładzionej, np. o kształcie heksagonalnym, lub też innym nietypowym, zyskujemy możliwość sprytnego i bardzo estetycznego połączenia jej z innymi elementami pomieszczenia. Dzięki temu płytka może być np. na ścianie i części podłogi, a część jadalna pomieszczenia może być wyłożona albo parkietem, albo płytkami drewnopodobnymi. Połączenie to nie jest nie dość że niezwykle estetyczne i trwałe, to w dodatku łatwe w utrzymaniu.

Bez względu na to, gdzie będziemy montować płytki podłogowe: czy to będzie łazienka, czy to będzie kuchnia czy salon, zastosowanie odpowiedniej klasy ścieralności sprawi, że zastosowane przez nas produkty będą niezwykle trwałe, co przy płytkach podłogowych jest sprawą kluczową. Obecne metody produkcji sprawiają, że płytki podłogowe wyglądają pięknie przez lata i są w stanie stworzyć w naszych mieszkaniach niezwykły klimat oraz odzwierciedlić charakter właścicieli. Dlatego nie warto bać się płytek i nowoczesnych rozwiązań.

Comments are closed.