W mieszkaniach posiadam i małe, i duże łazienki. Jedne bądź drugie, tak naprawdę niewiele się różnią, szczególnie jeśli chodzi o remontowanie i ich urządzanie. Pozwalają nam na naprawdę wiele, szczególnie że projekty łazienek są coraz śmielsze i odważniejsze. Dodatkowo, nowoczesne łazienki potrafią mieć wiele inteligentnych rozwiązań, które w ciekawy sposób pozwolą nam na wykorzystanie przestrzeni. W małych łazienkach szczególnie ważna jest ich aranżacja, która daje nam zarówno wiele swobody, jak i możliwości na wykorzystanie każdego centymetra.

Aranżacje dużej łazienki w teorii wydają się prostsze, a okazuje się, że poza dodatkowymi metrami przestrzeni nie różnią się od łazienek małych. W nowoczesnych łazienkach, szczególnie tych większych, zmienił się nieco design, dotyczący w szczególności armatury. Pojawiło się wiele chromowanych elementów, które doskonale komponują się z gresem, czy tez przydymionych odcieni, sprawiających wrażenie nowoczesnych, futurystycznych wnętrz.

Płytki do łazienek na najwyższym poziomie

Wiele się zmieniło na rynku płytek ceramicznych. Sposób wytwarzania płytek spowodował, że obecnie możemy z posiadanymi płytkami zrobić więcej. Stworzyć ciekawe, nowoczesne rozwiązania. Ukryć pod nimi kilometry rur i żelastwa, by na wierzchu zostawić estetyczną armaturę, bądź i tę sprytnie schować. Wiele osób twierdzi, że mała łazienka nie może być nowoczesna. Jednak jest to mylne pojęcie, bo w małych łazienkach obecnie możem zrobić naprawdę wiele.

W wielu małych łazienkach przede wszystkim można poczuć powiew nowoczesności. Czy to przez fakt, że małe przestrzenie potrzebują dużych i dobrych rozwiązań, czy przez fakt, że miniaturyzujemy wszystko w naszym otoczeniu, by było funkcjonalne i użytkowe zarazem? Jeśli przestrzeń jest dobrze rozplanowana, to w małych łazienkach można doskonale ukryć nadprogramowy, chwilowo niepotrzebny papier toaletowy, czy też dodatkowe kosmetyki, których chwilowo nie używamy. Ciekawe rozwiązania do łazienek przedstawiono na stronie Grupy Mo: (https://grupamo.pl/category/lazienka/). Sprawdzą się one zarówno w małych, jak i dużych wnętrzach.

Aranżacja małej łazienki

W małych łazienkach pojawia się taki problem, że w nich najczęściej musimy umieścić wiele sprzętów, i chcemy, żeby nadal była funkcjonalna. Jest to wykonalne, ale pod jednym warunkiem. Konieczne jest wykonanie odpowiedniego projektu łazienki jeszcze przed rozpoczęciem remontu, ponieważ część detali będących kluczowymi dla prawidłowo wykonanej łazienki musi być zaprojektowana jeszcze przed rozpoczęciem prac.

Konieczne jest również dobranie odpowiednich materiałów wykończeniowych. Zarówno w małych, jak i dużych łazienkach, płytki łazienkowe musza być do siebie dobrane, szczególnie jeśli łączymy kolekcje, czy wprowadzamy kolor. Niektóre połączenia mogą być spektakularne, ale wtedy pozostałe części łazienki muszą być stonowane, żeby nie przytłoczyć całego wnętrza.

Comments are closed.