Większość przedsiębiorców doskonale zdaje sobie sprawę, że w niektórych sytuacjach trudno utrzymać płynność finansową. Nieudana inwestycja, zwlekający z zapłatą kontrahenci czy inne nieprzewidziane sytuacje mogą spowodować tego typu problemy, a wtedy warto zastanowić się nad kredytem dla firm. Jak go wybrać i na co można przeznaczyć uzyskane w ten sposób pieniądze?

Przede wszystkim należy określić cel, na jaki mają zostać przeznaczone środki pożyczone w banku. Jeśli firma ma trudności z utrzymaniem płynności finansowej, najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy. W przypadku kłopotów z pokryciem bieżących potrzeb przedsiębiorstwa zalecany jest kredyt obrotowy cieszący się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród małych i średnich firm. Jeśli zaś jej właściciel chce rozwijać prowadzoną przez siebie działalność, zatrudnić nowych pracowników bądź zmodernizować wyposażenie biura, warto sięgnąć po kredyt inwestycyjny.

Dawniej pożyczki w banku przeznaczone były przede wszystkim dla firm z określonym stażem. Dziś na uzyskanie kredytu bez wykazywania dochodów z ostatnich kilku miesięcy mają szansę również młodzi przedsiębiorcy chcący pozyskać fundusze już na początku funkcjonowania biznesu. Niektóre banki umożliwiają swoim klientom składanie wniosków za pomocą Internetu i wydają decyzję online, co jest dużym udogodnieniem dla zapracowanych właścicieli firm. Ciekawą ofertę pożyczek dla przedsiębiorstw znaleźć można np. na https://www.ideabank.pl/ranking-kredytow-dla-firm.

Comments are closed.